ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ - 9η αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΟΦΗ -0-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Ιωαννίδης

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Πανθρακικός και ΟΦΗ για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα. Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολλές κλασικές ευκαιρίες, ανοικτό με γρήγορο ρυθμό, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν

να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη.

Ανοικτό από τα πρώτα λεπτά το παιχνίδι στη Κομοτηνή με τις δύο ομάδες να δείχνουν πόσο πολύ θέλουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Στο 21' ο Ιγκόρ έχασε ένα γκολ από αυτά που λέμε πως...δεν χάνονται για να απαντήσει ο Αντελέγιε στο 28' με χαμένη ευκαιρία. Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Πανθρακικό στο 41' με Χασομέρη και Ιγκόρ να αστοχούν.
Οι δύο ομάδες διαμαρτύρονται και για μία φάση η καθεμία για πέναλτι πρώτα στο 40' ο ΟΦΗ σε μαρκάρισμα πάνω στον Πετρόπουλο και λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι για μαρκάρισμα πάνω στον Ιγκόρ.

Το... ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΟΦΗ να κάνει την αρχή στο 55' με τον Πετρούπολο. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης είδε τον Πασχαλάκη να του λέει «όχι» σε ωραία κεφαλιά. Τον...λόγο πήρε ο Πανθρακικός ο οποίος με τον Κάσες στο 73' και τον Μπαϊκαρά στο 85' «ισοφάρισαν» τις χαμένες ευκαιρίες. Με δέκα παίκτες έμεινε ο ΟΦΗ στο 87' εξ αιτίας της αποβολής του Μπανούση, ωστόσο αυτό δεν άλλαξε κάτι στο ματς. Το 0-0 έμεινε ως το τέλος και όσο και να μοιάζει δίκαιο σαν αποτέλεσμα, οι δύο ομάδες άξιζαν να πετύχουν κάποιο γκολ το οποίο μπορεί και να τους έδινε τη νίκη.

Πανθρακικός(Άκης Μάντζιος): Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Κάσες(61' Πέρεθ), Χασομέρης, Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Χρήστου(85' Ποτουρίδης), Λαδάκης, Ίγκορ

ΟΦΗ(Τζενάρο Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Κουτσιανικούλης(63' Τζόρτζ), Πετρόπουλος(79' Σίσιτς), Ράζακ, Φερνάντεθ(35' Μπανούσης), Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες