Το πάλεψε στην Κηφισιά η ΑΕΚ

20:19 18/1/2015 - Πηγή: AEK365

Δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα από τον Ηρακλή Κηφισιάς η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ, αφού ηττήθηκε με 3-1 σετ στο Ζηρίνειο για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Volleyleague.

Το ματς

Η ΑΕΚ προσπάθησε να κοντράρει την Κηφισιά, ωστόσο η πιο έμπειρη Κηφισιά,

κατάφερε να πάρει τα ηνία και να βρεθεί μπροστά με ευκολία (16-9), φτάνοντας στο 1-0 στα σετ.
Στη συνέχεια το ίδιο σκηνικό διατηρήθηκε με την Ένωση να μην μπορεί να αντιδράσει όπως θα έπρεπε σε αρκετά σημεία. Έτσι, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 στα σετ.
Διαφορετική η ροή του παιχνιδιού στο τρίτο σετ. Εκεί, η ΑΕΚ έδειξε να έχει διορθώσει αρκετά σημεία στο παιχνίδι της και βρισκόταν κοντά στο σκορ, μέχρι που πήρε και προβάδισμα, φτάνοντας τελικά στην κατάκτηση του σετ (2-1 σετ).
Στο τέταρτο σετ η Ένωση προσπάθησε να παλέψει για να φτάσει έστω στην κατάκτηση του ενός βαθμού, ωστόσο δεν κατάφερε, αφού η Κηφισιά ξέφυγε από ένα σημείο και πέρα (16-11) και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-16, 25-19, 25-27, 25-18.