19:17 29/12/2012 - Πηγή: AEK365

ΣΚΟΤΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ- 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νταντί- Αμπερντίν: 1-3
(Στιούαρτ 82'- ΜακΓκίν 46', 69', 89')

Στον πάτο παραμένει η Νταντί που έχασε με 3-1 από την Αμπερντίν μέσα στην έδρα της,.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον ΜακΓκίν στο 46ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 69' έκανε το 2-0 πριν μειώσει στο 82' ο Στιούαρτ, το τελικό 3-1 έγραψε ξανά ο ΜακΓκίν στο 89'.

Χιμπέρνιαν- Σέλτικ: 1-0
(Γρίφιθς 9')

Με τον χειρότερο τρόπο αποχαιρέτησε το 1012 η Σέλτικ, που έχασε με 1-0 από τη Χιμπέρνιαν

Το γκολ

που έκρινε το ματς πέτυχε ο Γκρίφιθς στο 1ο μόλις λεπτό με τη Σέλτικ να μην μπορεί να αντιδράσει στη συνέχεια.

Μάδεργουελ- Κιλμάρνοκ: 2-2

(Μέρφι 71', Ογιάμαα 74'- Πέρες 13', Χέφερναν 61')

Στο 2-2 έμειναν Μάδεργουελ και Κιλμάρνοκ σε ένα φανταστικό ματς.
Η Κιλμάρνοκ βρέθηκε να νικά με 2-0στο 61' χάρη στα γκολ των Πέρες (13') και Χέφερναν (61'), αλλά η Μάδεργουελ αντεπιτέθηκε, μείωσε στο 71' με τον Μέρφι και πήρε την ισοπαλία με γκολ του Ογιάμαα στο 74'.

Στ. Τζόνστον- Ινβερνές: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Στ Τζόνστον και Ινβερνές και βολεύτηκαν με τους βαθμούς τις ισοπαλίας.