Το απόλυτο η Μπόκα με γκολ Οσβάλντο (VIDEO)

10:55 27/2/2015 - Πηγή: AEK365

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στο Κόπα Λιμπερταδόρες για τη Μπόκα Τζούνιορς που επικράτησε 2-1 στο "Μπομπονέρα" της Μοντεβιδέο Γουόντερερς. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Πάμπλο Οσβάλντο ο οποίος στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Μπόκα πέτυχε το νικητήριο γκολ.
Στο 33' ο Κόμαρ άνοιξε το σκορ για τη Μπόκα αλλά ένα λεπτό αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ριόλφο. Δυο λεπτά πριν την ανάπαυλα, ο Οσβάλντο με κεφαλιά έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Μπόκα

Τζούνιορς κάνοντας το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Απολαύστε γκολ στα βίντεο που ακολουθούν.

Τα αποτελέσματα
Ουρακάν - Μινέρος 2-2 (27' Λούκας Βιγιαρουέλ, 88' πέν. Εντουάρντο Ντομίνγκες / 21' και 81' πέν. Σαμίρ Βαλόγες)
Ράσινγκ Κλουμπ - Γκουαρανί 4-1 (43', 79' και 81' Γκουστάβο Μπόου, 48' Ντιέγκο Μιλίτο / 64' Φεντερίκο Σανταντέρ)
Εμελέκ - Δε Στρόνγκεστ 3-0 (3' Μιγιέρ Μπολάνιος, 23' Μάουρο Φερνάντες, 68' Άνχελ Μένα)
Σπόρτινγκ Κριστάλ - Ντεπορτίβο Τάτσιρα 1-1 (26' Κάρλος Λομπατόν / 87' Σέσαρ Γκονσάλες)
Ατλέτικο Μινέιρο - Άτλας 0-1 (87' Κριστιάν Σουάρες)
Εστουδιάντες - Μπαρσελόνα 3-0 (16', 36' και 75' Χούιδο Καρίγιο)
Ουνιβερσιτάριο - Κρουζέιρο 0-0
Σάο Πάουλο - Ντανούμπιο 4-0 (4' και 41' Πάτο, 69' Ρεϊνάλντο, 89' Ζόναταν Καφού)
Ιντερνασιονάλ - Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε 3-1 (45' πέν. ΝτΆλεσάντρο, 61' Ζόρζε Ενρίκε, 78' Εντουάρντο Σάσα / 67' Γκουστάβο Κανάλες)
Μπόκα Τζούνιορς - Γουόντερερς 2-1 (33' Κόμαρ, 43' Οσβάλντο / 34' Ριόλφο)
Σαμόρα - Παλεστίνο 0-1 (45' Αλεχάντρο Μάρκες)
Σάντα Φε - Κόλο-Κόλο 3-1 (35', 44' και 66' Γουίλσον Μορέλο / 52' πέν. Ουμπέρτο Σουάσο)