Την... ξελάσπωσε ο Πάτο

08:21 26/2/2015 - Πηγή: AEK365

Τη πρώτη της νίκη στο εφετινό Κόπα Λιμπερταδόρες πανηγύρισε η Σάο Πάουλο η οποία, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής, επικράτησε 4-0 της Ντανούμπιο στο "Μορουμπί".
Πρωταγωνιστής ήταν ο απών από το ματς της πρώτης αγωνιστικής, ο Αλεξάντρε Πάτο ο οποίος πέτυχε δυο γκολ στη πρώτη του εμφάνιση στο Κόπα Λιμπερταδόρες. Μάλιστα, παραλίγο να πετύχει και ένα φανταστικό γκολ. Δείτε

εδώ.
Με δυο γκολ του Βραζιλιάνου επιθετικού στο 4' και το 41' η Σάο Πάουλο προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο και στην επανάληψη έβαλε άλλα δυο γκολ με τον Ρεϊνάλντο (69') και τον Σέσαρ Γκονσάλες (89').
Σε αντίθεση με τη Σάο Πάουλο, οι άλλες δυο εκπρόσωποι της Βραζιλίας στο Κόπα Λιμπερταδόρες, η Ατλέτικο Μινέιρο και η Κρουζέιρο, δεν κέρδισαν.
Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε εντός έδρας από την Άτλας με 1-0 με γκολ στο 87ο λεπτό από τον Κριστιάν Σουάρες ενώ η πρωταθλήτρια Κρουζέιρο έμεινε στο 0-0 με την Ουνιβερσιτάριο.
Με χατ τρικ του Χούιδο Καρίγιο, η Εστουδιάντες κέρδισε στην Αργεντινή 3-0 τη Μπαρτσελόνα από το Εκουαδόρ.