23:43 4/12/2012 - Πηγή: AEK365

Champions League 3ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η αγωνιστική

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΑΓΙΑΞ: 4-1

ΓΗΠΕΔΟ: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Η Ρεάλ με καλή εμφάνιση επικράτησε με 4-1 του Άγιαξ που παρά την ήττα πέρασε στο Europa. Οι Μαδριλένοι

ξεκίνησαν καλά το ματς και στο 10ο λεπτό είχαν δοκάρι με τον Κοεντράο. Τρία λεπτά μετά οι παίκτες του Μουρίνιο συνδυάστηκαν όμορφα με τον Ρονάλντο τελικά να γράφει από κοντά σε κενή εστία το 1-0. Στο 28' ο Μόντριτς με εκπληκτική πάσα βρήκε τον Καγεχόν ο οποίος με ιδανικό πλασέ πέτυχε το δεύτερο γκολ της Ρεάλ. Το 3-0 ήρθε στο 50' με ένα εκπληκτικό σουτ του Κακά που θύμισε άλλες εποχές του Βραζιλιάνου. Ο Άγιαξ κατάφερε να μειώσει δέκα λεπτά μετά με τον Μπερίγκτερ αλλά η Ρεάλ είχε ένα ακόμα βέλος στη φαρέτρα της με τον Καγεχόν να κάνει στο 88' το 4-1.

ΡΕΑΛ Μ.: Αντάν, Καρβάλιο, Βαράν, Κοεντράο (23'Πέπε), Νάτσο, Κεντίρα, Μόντριτς, Καγιεχόν, Κακά (71'Χοσέ Ροντρίγκες), Ρονάλντο ,Μπενζεμά (80'Μοράτα).

ΑΓΙΑΞ: Φερμέερ, Μοϊσάντερ, Μπλιντ, Αλντερβάιρελντ, Φαν Ράιν, Πόουλσεν (39'Σόνε), Ντε Γιόνγκ, Έρικσεν, Χέσεν (77'Ενόχ), Μπερίγκτερ, Φίσερ (77'Σανά).