Συνέχισε με νίκη ο ΠΑΟΚ

17:18 23/2/2014 - Πηγή: AEK365

Σε ένα σκληρό παιχνίδι όπου οι διαιτητές μοίρασαν 12 δίλεπτες αποβολές ο ΠΑΟΚ νίκησε 27-21 την Αναγέννηση στον Βύρωνα με πρώτο σκόρερ τον Νέναντ Τρουμπέτας που σημείωσε 9 γκολ. Ήταν η 3η συνεχόμενη νίκη του ΠΑΟΚ με τον Νίκο Γεωργιάδη στον πάγκο του και η 9η συνολικά στο πρωτάθλημα που τον ανεβάζει στην 3η θέση της Α1 Ανδρών με 20 βαθμούς.

Ο ΠΑΟΚ

με εξαίρεση το πρώτο 10λεπτο του ματς είχε συνεχώς το προβάδισμα, το οποίο και ανέκτησε με ένα σερί 5-0, το οποίο μετέτρεψε το 4-2 (8:45) σε 4-7 (12:50) μέσα σε τέσσερα λεπτά.
Έκτοτε με καλές επιθετικές επιλογές και χάρη την εκτελεστική δεινότητα των Κοκκώνη και Τρουμπέτας που σημείωσαν 15 γκολ, κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να πάρει δίκαια τους δύο βαθμούς.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ- ΠΑΟΚ 21-27
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 5-7, 6-10, 9-12, 11-14 (ημχ.), 12-15, 13-17, 16-20, 18-21, 19-24, 21-27
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Παναγιώτης Ιατρούδης): Μαγκαφουράκης, Στούμπης Π. 4, Βασιλόπουλος 1, Αργυράκης 3, Χατζόπουλος, Φάμπατς 4, Χριστοδούλου, Στούμπης Δ., Χατσίκας, Αντωνιάδης, Μυλωνάς 4, Αιβάζης, Ζέκιος, Χάλαρης 5, Βλαχοθανάσης, Χατζηκωνσταντίνου.
ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης): Ζάγκας, Γουργούμης, Πίτσιος, Βότσης 3, Κοκκώνης 6, Ιλερής, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 2, Παπαδόπουλος Χ., Τσακίρης 3, Τσίλης 4, Τρουμπέτας 9, Τσεσμετζίδης, Κεσίδης.
Διαιτητές: Ανταλής- Τσάμος, δίλεπτα: 6-6, πέναλτι: 3/3-2/3