SERIE A'-13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΙΕΒΟ-ΛΑΤΣΙΟ: 0-0
Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι

Στο 0-0 έμειναν Κιέβο και Λάτσιο σε ένα μέτριο ματς.

Στο πρώτο μέρος η Λάτσιο είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.

Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τη Λάτσιο να μη βρίσκει χώρους και να κολλάει στο 0-0 με την Κιέβο.

ΚΙΕΒΟ: Μπιθάρι, Φρέι, Σέζαρ, Γκαμπερίνι, Ζουκάνοβιτς, Ίζκο, Χετεμάι, Ραντοβάνοβιτς, Μπίρσα (81'

Μπελόμο), Παλόσκι (83' Λόπες), Μετζιορίνι (67' Πελισιέ)

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Μπάστα, Ντε Φρι, Ράντου, Μπρααφχάιντ, Παρόλο, Μπίλια, Γκονζάλες, Καντρέβα (61' Άντερσον), Τζόρτζεβιτς (83' Κλόζε), Μάουρι (74' Κεϊτά)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ-ΒΕΡΟΝΑ: 2-1
Γήπεδο: Σίτα ντελ Τρικολόρ

Μεγάλη νίκη με 2-1 πήρε η Σασουόλο επί της Βερόνα κι ας βρέθηκε να χάνει. Σκόραρε ο Μόρας.

Στο 5ο λεπτό ο Λούκα Τόνι έχασε μεγάλη ευκαιρία, ενώ στο 7' μετά από κόρνερ του Χριστοδουλόπουλου, ο Μόρας με όμορφη κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 12ο λεπτό ο Ράφαελ είπε όχι σε σουτ του Βρσάλικο και στο 16' ο Λόπες από καλή θέση αστόχησε. Στο 38ο λεπτό ο Μισιρόλι αστόχησε από καλή θέση, ενώ στο 41΄ο Μανιανέλι σημάδεψε το δοκάρι της Βερόνα.

Η Σασουόλο μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό ο Βρσάλικο έδωσε για τον Σανσόνε κι εκείνος έφερε στα ίσα το σκορ. Μάλιστα στο 79ο λεπτό η Σασουόλο έφερε τούμπα τα ματς με το γκολ του Ταϊντέρ.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Πελούζο, Ατσέρμπι, Βρσάλικο, Καναβάρο, Μισιρόλι, Μανιανέλι, Ταϊντέρ, Φλοκάρι (68' Παβολέτι), Σανσόνε (70' Φλόρες), Μπεράρντι (86' Μπρίγκι)

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Γκονζάλες, Μόρας, Μάρκες, Αγκοστίνι, Ταχτσίδης, Ιονίτα (68' Καμπανιάρο), Χάλφρεντσον (82' Νενέ), Λόπες (64' Γκόμες), Τόνι, Χριστοδουλόπουλος.