00:58 14/5/2013 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ - 35η αγωνιστική

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ-ΓΡΑΝΑΔΑ: 2-2

ΓΗΠΕΔΟ: Ανοέτα

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία να ξεφύγει από τη Βαλένθια έχασε η Σοσιεδάδ που έμεινε στο 2-2 με τη Γρανάδα η οποία ισοφάρισε στο τέλος. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους "τσούρι ουρδίν" καθώς μόλις στο 9ο λεπτό ο Αγκιρέτσε με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Η απάντηση της Γρανάδας όμως ήρθε

άμεσα καθώς στο 15' ισοφάρισε με τον Ελ Αράμπι. Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο όμως ο Αγκιρέτσε "χτύπησε" και πάλι και έκανε το 2-1. Ο επιθετικός της Σοσιεδάδ στο 55' είχε δοκάρι. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο το παιχνίδι ήταν πολύ ανοιχτό με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες και τελικά στις καθυστερήσεις τη Γρανάδα να σκοράρει με τον Ρέθιο.

Ρ.ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Μπράβο, Κάρλος Μαρτίνεθ, Μικέλ Γκονθάλεθ, Ινίγκο Μαρτίνεθ, Ντε λα Μπέγια (89'Κανταμούρο), Μαρκέλ, Τσάμπι Πριέτο, Τσόρι Κάστρο (66'Ιφράν), Βέλα (80'Εστράδα), Γκρισμάν, Αγκιρέτσε.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Νιόμ, Ντιακατέ, Μάινθ, Σικέιρα, Μικέλ Ρίκο, Ρέθιο, Τόριε (57'Αράνδα), Μπραχίμι, Νολίτο, Ελ Αράμπι (73'Μπουονανότε).