COPA DEL RAY- ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ΕΪΜΠΑΡ- ΜΑΛΑΓΑ: 1-1
Γήπεδο: Ιπουρούα

Στις καθυστερήσεις πήρε την ισοπαλία 1-1 η Μάλαγα από την Εϊμπάρ

Το πρώτο ματς δεν είχε καλό ρυθμό, αλλά στο 37' και στο 38' η Εϊμπάρ είχε δύο αξιόλογες φάσεις με τους Κάπα και Ακέτσε αντίστοιχα.

Στο 65ο λεπτό ο Αλταμίρα απομάκρυνε το σουτ του Ντούντα, ενώ στο 71' ο Καμενί απέκρουσε την κεφαλιά του Αϊμάρ. Τελικά η Εϊμπάρ πήρε κεφάλι στο σκορ στο 74' με κεφαλιά του Ανίμπαρο μετά από εκτέλεση φάουλ ενώ η Μάλαγα είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 84' καθώς ο Σάντσες

σημάδεψε το δοκάρι της Εϊμπάρ. Τελικά στις καθυστερήσεις ο Ονιέγου έκανε το τελικό 1-1 μετά από λανθασμένη έξοδο τυ Αλταμίρα.

ΕΪΜΠΑΡ: Αλταμίρα, Μπινγκέν, Νάβας, Ανιμπάρο, Αϊμάρ, Χιμένεθ, Αμπαρόα, Ντελ Όλμο (83' Γιούρι), Κάπα, Χίτο (73' Εράστι), Ακέτσε (66' Μάινθ).

ΜΑΛΑΓΑ: Καμενί, Σάντσες, Ονιέγου, Ουέλιγκτον, Μονρεάλ, Καμάτσο, Ρέθιο (76' Ιτούρα), Μπουονανότε, Φερνάντεςθ, Ντούντα (83' Φαμπρίς), Σαβιόλα (62' Χουάνμι).