23:59 19/3/2015 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16-ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ

ΣΕΒΙΛΛΗ-ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: 2-1 (3-1)

ΓΗΠΕΔΟ: Σάντσεθ Πιθχουάν

Με δύο νίκες πέρασε η Σεβίλλη που μετά το 3-1 στο Μαδριγάλ αυτή τη φορά επικράτησε 2-1 της Βιγιαρεάλ. Κακό το ματς στο πρώτο μέρος. Οι Ανδαλουσιανοί κατάφεραν να σκοράρουν στο 69' όταν

μετά από ωραία ενέργεια του Μπάκα η μπάλα πήγε στον Ιμπόρα και αυτός έκανε το 1-1. Τέσσερα λεπτά μετά ο Τζιοβάνι ντος Σάντος με εντυπωσιακό σουτ ισοφάρισε. Στο 79' η "Βίγια" έμεινε με δέκα καθώς ο Μπαϊλί είδε δεύτερη κίτρινη. Ο Ρέγες στο 82' βγήκε μόνος του με τον Ασένχο αλλά αντί να εκτελέσει επιχείρησε να πασάρει στον Μπάκα και χάθηκε η ευκαιρία. Στο επόμενο λεπτό όμως ο Ντένις Σουάρεθ με κεφαλιά έκανε το 2-1

ΣΕΒΙΛΛΗ: Ρίκο, Φιγκέιρας, Παρέχα, Κολότσιετζακ, Τρεμουλινάς, Καρίσο, Εμπιά, Βιτόλο, Ιμπόρα (80'Ντένις Σουάρεθ), Βιδάλ (75'Ρέγες), Γκαμέιρο (65'Μπάκα)

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Γκασπάρ, Μουσάτσιο, Μπαϊλί, Ρουκάβινα, Κάμπελ (77'Μορένο), Τριγκέρος, Πίνα, Γιόναθαν Ντος Σάντος, Ούτσε (46'Τζιοβάνι ντος Σάντος), Βιέτο (85'Δοράδο).