19:04 24/8/2013 - Πηγή: AEK365

ΣΚΟΤΙΑ- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σέλτικ-Ινβερνές: 2-2
(Μουλγκριού 42', Μάθιους 82'- Ντόραν 14', Φόραν 35')

Η Ινβερνές άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Ντόραν, ενώ ο Φόραν έκανε το 2-0 στο 35'. Η Σέλτικ ανέβασε στροφές και μείωσε με τον Μουλγκριού στο 42', ενώ στο 82' ο Μάθιους έκανε το τελικό 2-2

Νταντί Γ.- Στ. Τζόνστον: 4-0
(Γουότσον 4', Γκουντγουίλι 25', Μακάι Στίβεν 40', Άρμστρονγκ 53')

Τεράστια νίκη με 4-0 πέτυχε η Νταντί Γ. κόντρα στη Σεντ Τζόνστον.

Η Νταντί άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γουότσον, ενώ στο 25' ο Γκουντγουίλι

έκανε το 2-0 και στο 40' ο Μακάι Στίβεν έγραψε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Άρμστρονγκ στο 53'.

Χαρτς- Αμπερντίν: 2-1
(Γουόκερ 18', ΜακΓκί 88'- ΜακΓκίν 68' πεν.)

Τη 2η φετινή νίκη της πήρε η Χαρτς που επικράτησε με 2-1 της Αμπερντίν.

Η Χαρτς προηγήθηκε με τον Γουόκερ στο 18ο λεπτό, ενώ στο 67' έχασε τον Μπάμφορντ με κόκκινη κάρτα σε μια φάση που η Αμπερντίν ισοφάρισε με το πέναλτι του ΜακΓκίν. Τη νίκη στη Χαρτς έδωσε ο ΜακΓκί με γκολ στο 88ο λεπτό.

Κιλμάρνοκ- Χιμπέρνιαν: 1-2
(Νίκολσον 23'- Κρεγκ 47', 80')

Με το διπλό απέδρασε από την έδρα της Κιλμάρνοκ η Χιμπέρνιαν, που επιβλήθηκε με 2-1.

Η Κιλμάρνοκ έκανε το 1-0 με τον Νίκολσον στο 23' αλλά ο Κρεγκ με δύο γκολ στο 47' και στο 80', έδωσε τη νίκη στη Χιμπέρνιαν.

Μάδεργουελ- Πάτρικ Θιλστ: 1-0
(Σάτον 21')

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Μάδεργουελ κόντρα στην Πάτρικ Θιλστ.

Ο Σάτον άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό για την Μάδεργουελ που κράτησε ως το τέλος.

Ρος Κάουντι- Σεντ Μίρεν: 3-0
(Κέτλγουελ 9', Μπριταν 23', 56')

Εύκολα επικράτησε της Σεντ Μίρεν η Ρος Κάουντι με 3-0.

Η Ρος Κάουντι προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με τον Κέτλγουελ και στο 23' ο Μπρίταν έκανε το 2-0. Ο ίδιος παίκτης έκανε και το 3-0 στο 56ο λεπτό.