Πρόκριση με ανατροπή για Άρη

21:31 22/12/2011 - Πηγή: AEK365

Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε ο Άρης, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του Πανθρακικού στην Κομοτηνή. Οι Θεσσαλονικείς, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ με τους Σολτάνι (50’) και Μίτσελ (75’) και να πάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση για την δεύτερη τη τάξει διοργάνωση στην

Ελλάδα. Ο Άρης σπατάλησε ένα ημίχρονο, και στο δεύτερο αφού σοβαρεύτηκε πήρε τη νίκη. Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Μπαλός στο 32’ λεπτό, το οποίο έδωσε ελπίδες στην ομάδα του, ωστόσο στο δευτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν και η πρόκριση πήγε στους «κίτρινους».

Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Σικαλιάς, Στάθης, Βαγγελόπουλος, Μίνγκας (77’ Σουλτανίδης), Σαρακατσάνος, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Μπαλού, Μακρυδημήτρης (77’ Πόνσε), Κοντογουλίδης, Λιαπάκης (86’ Γωνιάδης).

Άρης (Μίχαλ Πρόμπιερζ): Βελλίδης, Καζναφέρης, Ντίκο, Λαζαρίδης, Μίσελ, Νέτο, Οικονομόπουλος (46’ Σολτάνι), Τόχα, Ούμπιντες (90+4’ Παπαζαχαρίας), Κατίδης (65’ Καπετάνος), Τσέζαρεκ.