Ποδαρικό με ισοπαλία

19:17 11/9/2012 - Πηγή: AEK365

Πρώτη εμφάνιση για την ομάδα σάλας της στο GEMS cup, εκτός έδρας στο Νέο Ικόνιο με το τελικό αποτέλεσμα 2-2 να αφήνει γλυκόπικρη γεύση, καθώς το σκορ μπορεί να χαρακτηριστεί και πλασματικό. Η Ένωση είχε 5 δοκάρια, 10 τετ α τετ χαμένα, 4 φορές πάνω στην γραμμή αποκρούσεις από τους αντίπαλους αμυντικούς. Τον χορό των γκολ για την φετινή σεζόν άνοιξε ο Θανάσης Καραθανασοπουλος, ενώ το 2ο γκολ πετυχε ο Νίκος Αλεξανδροπουλος.
Πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο 1ο ημίχρονο για την ομάδα μας, αν και αγωνίστηκε με 4 σημαντικές απουσίες.
Στο άτυπο φιλικό 20λεπτο που ακολούθησε του κανονικού αγώνα, η ΑΕΚ επικράτησε με 1-4, με σκόρερ τους Τηλιγαδα (2), Καραθανασοπουλο, Μωραλογλου.