23:27 12/4/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 29η αγωνιστική

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ-ΑΝΟΒΕΡΟ: 3-1

ΓΗΠΕΔΟ: Mage-Solar-Stadion

Η εξαιρετική πορεία της Φράιμπουργκ συνεχίστηκε με νίκη επί του Ανόβερου με 3-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό όταν ο Σουλτς στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα πέτυχε αυτογκόλ. Η απάντηση από το Ανόβερο ήρθε στο 36' όταν μετά από λάθος του Κρμας ο Ράους με σουτ έκανε το 1-1. Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο

όμως (44') οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα χάρη στον Κρούσε. Η Φράιμπουργκ εδραίωσε τη νίκη της στο 73' όταν ο Σμίντ έκανε το 3-1.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Μούιτζα, Κρμας (46'Χεν), Ντιανέ, Σοργκ, Γκίντερ, Σούστερ, Σμιντ, Καλιγκιούρι (86'Γκίντερ), Σαντίνι (74'Μακιάντι), Κρούσε.

ΑΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Τσερούντολο, Ντζουρού, Σουλτς, Ποκονιόλι (76'Σόμπιετς), Στιντλ (62'Σίλβα Πίντο), Χόφμαν, Για Κόναν (75'Αμπντελαουέ), Ράους, Σλάουντραφ, Μ.Ντιούφ.