Παρέμεινε αήττητη η ΑΕΚ

20:52 22/11/2014 - Πηγή: AEK365

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με έξι γκολ και πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες, το οποίο χάρηκαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Κάτω Αχαρνών, η ΑΕΚ Κ17 αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων της ΕΠΣΑ.

Η Ένωση δεν μπήκε καλά στο ματς και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από πολύ νωρίς. Η ομάδα του Άγγελου Χατζόπουλου ξύπνησε και μείωσε με τον Μούλτσια

και το ημίχρονο την βρήκε πίσω στο σκορ με 2-1.

Ένα γκολ του Απόλλωνα Σμύρνης με την έναρξη της επανάληψης έδωσε και πάλι στους γηπεδούχους προβάδισμα δύο τερμάτων.

Οι κιτρινόμαυροι σε ακόμα όμως ματς όταν... έπρεπε έβγαλαν πάθος και παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο στα υπόλοιπα λεπτά, έφτασαν στην ισοφάριση με τους Πογοσιάν και Τάμπα και θα μπορούσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή αν ήταν λίγο πιο τυχεροί σε μία-δύο καλές στιγμές.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Τάμπας, Μπούσης, Βασιλείου, Πογοσιάν, Πανουργιάς, Λημνιός, Ρούσσος, Μούλτσιας, Πάρης, Μπουτιβάς.

Σπηλιώτης, Κωστακης, Γιουσης, Μεσσήνης, Μπουτσικάρης.