PREMIER LAGUE- 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΟΥΟΝΣΙ-ΧΑΛ: 1-1
Γήπεδο: Λίμπερτι

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Σουόνσι και Χαλ σε ένα μέτριο ματς.

H Χαλ μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό. Ο Ελμοχαμαντί έβγαλε τη σέντρα και ο Γκρέιαμ με άψογο τελείωμα έκανε το 1-0. Το ματς δεν είχε άλλες φάσεις στο πρώτο μέρος, αλλά στο 61' η Σουόνσι έφερε στα ίσα το σκορ.

Ο Σέλβεϊ έβγαλε τη σέντρα και η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του Φλόρες και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 73ο λεπτό ο Μέιλερ βρήκε δίχτυα, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και τα γκολ

ακυρώθηκε, ενώ στο 75' ο Τρέμελ είπε όχι σε σουτ του Σαγκμπό. Στο 78ο λεπτό ο ΜακΓκρέγκορ είπε όχι σε σουτ του Μίτσου.

ΣΟΥΟΝΣΙ: Τρεμέλ, Τιεντάλι, Φλόρες, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Κάνας, Ντε Γκούζμαν (57' Ποθουέλο), Σέλβεϊ, Ντάιερ, Ερνάντεζ (68' Ρούτλετζ), Μίτσου

ΧΑΛ: ΜακΓκρέγκορ, Φιγκερόα, Μπρους, Τσέστερ, Ντέιβις, Μέιλερ, Χάντστοουν, Γκρέιαμ (65' Κορέν), Λίβερμορ, Σαγκμπό, Ελμοχαμάντι