Στο 0-0 κόλλησαν Ναβάλ και Μπέιρα Μαρ σε ένα κακό ματς.

Μορεϊρένσε-Ακαδέμικα: 1-2
(Γκιλάς 88'- Εδουάρδο 12', 51')

Σημαντική νίκη με 2-1 πήρε η Ακαδέμικα μέσα στην έδρα της Μορεϊρένσε με 2-1.
Η Ακαδέμικα άνοιξε το σκορ με τον Γουίλσον Εδουάρδο στο 12ο λεπτό, ενώ στ 51' ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Στο 74' η Ακαδέμικα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Νιβάλδο και η Μορεϊρένσε μείωσε στο 84' με τον Γκιλάς

Νασιονάλ Μαδέιρα- Πόρτο: 0-2
(Γκονζάλες 32', Οταμέντι 50')

Εύκολη νίκη

με 2-0 πέτυχε η Πόρτο κόντρα στην νασιονάλ Μαδέιρα.
Η Πόρτο πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Γκονζάλες στο 32ο λεπτό, ενώ στο 50' ο Οταμέντι έκανε το 2-0.

Ολιανένσε-Μπενφίκα: 1-2
(Μπραντάο 47'- Ρδρίγο 70', Λίμα 86')

Δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τη νίκη με 2-1 η Μπενφίκα επί της Ολιανένσε.
Η Ολιανένσε άνοιξε το σκορ με τον Μπραντάο στο 47ο λεπτό, ενώ στο 70' ο Ροδρίγο έφερε το ματς στα ίσα. Τη νίκη στην Μπενφίκα έδωσε ο Λίμα με γκολ στο 86'.

Γκιμαράες- Μπράγκα: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Γκιμαράες και Μπράγκα σε ένα κακό ματς.
Η Μπράγκα έμεινε με 10 παίκτες από το 53ο λεπτό λόγω αποβολής του Βινίσιους, αλλά όσο κι αν πίεσε η Γκιμαράες στη συνέχεια δεν ήρθε το γκολ.

Ρίο Άβε- Πάσος Φερέιρα: 2-3
(Νιβάλδο 69', Χασάν 90+5'- Ανγκούλο 19', Ζόσουε 30', 38')

Εύκολη νίκη με 3-2 πήρε η Πάσος Φερέιρα κόντρα στη Ρίο Άβε.
Η Πάσος Φερέιρα άνοιξε το σκορ με τον Ανγκούλο στο 19ο λεπτό, ενώ ο Ζόσουε με δύο γκολ στο 30'και στο 38' έκανε το 3-0. Η Ρίο Άβε μείωσε στο 69ο λεπτό με τον Νιβάλδο και στις καθυστερήσεις ο Χασάν έκανε το τελικό 3-2.