Με το δεξί ο Ρανιέρι (VIDEO)

21:00 24/9/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΠΟΛΟΝΙΑ- ΙΝΤΕΡ: 1-3 Γήπεδο: Ρενάτο Νταλάρα Την πρώτη της φετινή νίκη πέτυχε η Ίντερ, στο ντεμπούτο του Κλαούντιο Ρανιέρι στον πάγκο της ομάδας. Η Ίντερ ξεκίνησε πολύ δυνατά και μόλις στο 6ο λεπτό ο Λούσιο πλάσαρε από πολύ κοντά, αλλά ο Ζιλέ έδιωξε με τα πόδια. Η πίεση των «νερατζούρι» συνεχίστηκε και στο 12ο λεπτό ο Φορλάν από πολύ μακριά σημάδεψε το δοκάρι της Μπολόνια, ωστόσο το γκολ
ήρθε στο 39ο λεπτό. Ο Καμπιασο εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και ο Πατσίνι με κοντινή προβολή έκανε το 1-0 για την Ίντερ. Η Μπολόνια πίεσε από εκείνο το σημείο κι έπειτα και είχε καλή ευκαιρία με τον Ραμίρεζ στο 65ο λεπτό, ενώ στο επόμενο λεπτό κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Πορτανόβα από τον Σάμουελ. Ο Πορτανόβα νίκησε από τα 11 μέτρα τον Σέζαρ κι έφερε το ματς στα ίσια. Παρόλα αυτά η Ίντερ κατάφερε να πάρει και πάλι το προβάδισμα στο 81ο λεπτό με το πέναλτι του Μιλίτο. Το πέναλτι κέρδισε ο ίδιος ο Αργεντινός από τον Μορλέο, ο οποίος είδε και την κόκκινη κάρτα. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Λούσιο στο 87' με κεφαλιά. ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Ζιλέ (70' Αλιαρντί), Καζαρίνι, Πορτανόβα, Άντονσον, Μορλέο, Πέρεζ, Μουντιγκάι, Κονέ, Ραμίρεζ (79' Κριν), Ντιαμάντι, Ντι Βάιο (65' Ακουαφρέσκα). ΙΝΤΕΡ: Σέζαρ, Ναγκατόμο, Λούσιο, Σάμουελ, Κίβου, Ζανέτι, Καμπιάσο, Όμπι (65' Μουντάρι), Κουτίνιο (56' Τζόναθαν), Φορλάν (75' Μιλίτο), Πατσίνι. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ