Με οδηγό τον Εστογιανόφ…

19:25 24/9/2011 - Πηγή: AEK365
  Πολύ σημαντικό τρίποντο αποκόμισε ο Πανιώνιος ο οποίος πέρασε εύκολα από την Κέρκυρα κερδίζοντάς την με σκορ 3-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Κούτσι και ο Εστογιανόφ με τον Ουρουγουανό να μοιράζει τρεις ασίστ και τον Φινλανδό να σκοράρει δις. Το ματς Ήρεμο και σχετικά χωρίς ρυθμό και με πολλά λάθη ήταν το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο της Κέρκυρας. Φαίακες και Νέος Πανιώνιος
δεν προσέφεραν θεαματικό ποδόσφαιρο και δεν δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες. Παρ' όλα αυτά οι νεοσμυρνιώτες κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 34' με τον Κούτσι. Από 'κει και πέρα το παιχνίδι έως το 45΄ κύλησε πολύ ομαλά. Στην επανάληψη η Κέρκυρα προσπάθησε να ισοφαρίσει ωστόσο δεν κατάφερε τίποτα το αξιοσημείωτο. Όσο κυλούσε το παιχνίδι η ομάδα που έδειχνε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ήταν ο Πανιώνιος. Στο 79ο λεπτό ήρθε και η επιβεβαίωση με τον Κούτσι να σκοράρει για 2η φορά ύστερα από πάσα του Εστογιανόφ. Οι νεοσμυρνιώτες ολοκλήρωσαν τον θρίαμβο τους στο 84' με πανομοιότυπο τρόπο όπως και το δεύτερο γκολ. Αυτή την φορά όμως σκόρερ ήταν ο Γουνδουλάκης. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Γκαλίνοβιτς, Γκουστάβο, Βενέτης, Βέντσελ, Σακελλαρίου, Οσμάν, Λόβιν, Καλαντζής(Γιάντσης 65'), Μπάρκογλου, Μετίν(Λαμπρόπουλος 71'), Αγρίτης(Μαζνόφ 56') (Τάκης Λεμονής): Ελευθερόπουλος, Γιόνσον, Σιόβας, Τσότσαλιτς, Όμο, Μιλοβάνοβιτς(Πετκάκης 76'), ΚουμορτζίΣάμαρης,(Μπούζας 88'), Εστογιανόφ(Κολοβός 90+1), Γουνδουλάκης, Κούτσι