00:04 21/2/2014 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ-ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Μπενίτο Βιγιαμαρίν

Η κακή Μπέτις και ο κακός διαιτητής επέτρεψαν στη Ρούμπιν να φύγει με ισοπαλία 1-1 από την Ανδαλουσία και να αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης. Οι Μπέτικος προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ντιντάκ και στο 29' απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη μέσα σε ένα λεπτό ο Προυντίκοφ. Παρ' όλα αυτά στο 72' ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στη Ρούμπιν για μαρκάρισμα έξω από την περιοχή. Ο Ερεμένκο το εκτέλεσε και ισοφάρισε.

ΜΠΕΤΙΣ: Αντάν, Χουανφράν, Βίλα, Περκίς, Εντιαγέ, Σεβίγια, Νόσα (67'Νόνο), Ρέγες, Σεντρίκ, Τσούλι (73'Ρουμπέν Κάστρο), Μπαπτιστάο

ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ: Ριζίκοφ, Κουζμίν, Μπούρλακ, Σαρόνοφ, Κούλικ (67'Μάλιν-94'Κβερκβέλια), Τορμπίνσκι, Κίσλιακ, Ερεμένκο, Καραντενίζ, Εμβιλά, Προυντνίκοφ.