23:58 19/2/2015 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32

ΣΕΛΤΙΚ-ΙΝΤΕΡ: 3-3
Γήπεδο: Σέλτικ Παρκ

Απίστευτο ματς στη Γλασκώβη με τις Σέλτικ και Ίντερ να μένουν στο εντυπωσιακό 3-3.

Η Ίντερ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 4ο λεπτό ο Σακιρί με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 1-0. Και πριν προλάβει να αντιδράσει η Σέλτικ, δέχτηκε και 2ο γκολ στο 13ο λεπτό με πλασέ του Παλάσιο από κοντά. Ωστόσο η αντίδραση της Σέλτικ

ήταν άμεση και στο 24ο λεπτό ο Άρμστρονγκ έκανε το 2-1 και στο 26' ξανά ο ίδιος παίκτης έφερε στα ίσα το σκορ. Ωστόσο στο 45ο λεπτό ο Παλάσιο με ΄μορφο σουτ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Ίντερ.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες δεν είχαν πολλές φάσεις αλλά στις καθυστερήσεις ο Γκουϊντετί έκανε το 3-3.

ΣΕΛΤΙΚ: Γκόρντον, Μάθιους (81' Αμπρόουζ), Ισάγιρε, Ντινάιερ, Φαν Ντάικ, Μπίτον, Μπράουν, Άρμστρονγκ (75' Χέντερσον), Μακάι Στίβεν, Γιόχανσεν, Γκρίφιθς (75' Γκουντετί)

ΙΝΤΕΡ: Καρίθο, Ζουάν, Καμπανιάρο, Σαντόν, Ρανόκια, Γκουαρίν, Κουζμάνοβιτς (79' Ντοντό), Μεδέλ, Παλάσιο, Ικάρντι (75' Κόβασιτς), Σακιρί