ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ-22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟΛΛΩΝ Σ.-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: 2-3

Γήπεδο: Γ.Καμάρας

Διαιτητής: Ι. Δελφάκης

Πανέμορφο ματς στη Ριζούπολη, όπου ο Ατρόμητος επικράτησε με 3-2 του Απόλλωνα και βρίσκεται σταθερά στην 3η θέση. Σε μπελάδες η «Ελαφρά Ταξιαρχία».

Ο Απόλλων μπήκε καλύτερα στο ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό. Οι παίκτες των γηπεδούχων συνδυάστηκαν γρήγορα στην περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Λουσέρο

και αυτός με δυνατό αριστερό σουτ την έστειλε στην εστία του Τσέναμο. Στο 14ο λεπτό ο Παπαδόπουλος έκανε το πλασέ αλλά ο Τζόρβας μπλόκαρε, ενώ στο 28' ήταν η σειρά του Τσενάμο να μπλοκάρει το σουτ του Φαρινόλα. Ο Ατρόμητος ανέβασε στροφές από εκεί και πέρα και στο 37ο λεπτό έκανε το 1-1 με τν Ναπολεόνι. Ο Παπαδόπουλος μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Ιταλός με εξαιρετικό τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στην εστία του Τζόρβα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην επανάληψη και στο 60ο λεπτό έχασε τεράστια ευκαιρία. Ο Τζόρβας έκανε άστοχη έξοδο, όμως ο Ιγκλέσιας είδε και τις δύο του προσπάθειες μπροστά σε κενή εστία να εξουδετερώνονται από τον Παπαζαχαρία. Τελικά τρία λεπτά αργότερα η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έκανε το 2-1. Μετά από δυνατό πλάγιο η μπάλα έφτασε στην περιοχή του Ατρομήτου και ο Λουσέρο με προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 68ο λεπτό ο Γιαννούλης έκανε το γύρισμα και ο Παπαδόπουλος δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή, ωστόσο στο 75' ο Ατρόμητος έκανε το 2-2. Ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Ιγκλέσιας βρήκε λίγο την μπάλα, και την έστειλε στα δίχτυα του Τζόρβα. Στο 80ο λεπτό η κεφαλιά τυ Παπαδόπουλου έφυγε λίγο άουτ, αλλά στο 81' μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα, ο Ναπολεόνι με σουτ έκανε το 3-2 για τον Ατρόμητο.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Λόρι Σάντσεζ): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Παπαζαχαρίας, Παντελιάδης, Κανακούδης, Τσοκάνης, Κόρμπος (85' Πετρόπουλος), Μίνγκας (70' Τσιλιγκίρης), Λουσέρο, Φαρινόλα, Ντάλμπεργκ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης (69' Γκαρσία), Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος (85 Μπρίτο), Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Ουμπίντες, Λαζαρίδης