Στο 0-0 κόλλησαν Ναντ και Μπορντό και μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Χαμένες βγήκαν Μονπελιέ και Βαλενσιέν που κόλλησαν στο 0-0.

Ρεμς-Λοριάν: 1-1
(Φορτέ 48'-Αμπουμπακάρ 45+3' πεν.)

Στο 1-1 κόλλησαν Ρεμς και Λοριάν σε ένα όμορφο ματς.

Η Λοριάν άνοιξε το σκορ στο 45+3' με το πέναλτι του Αμπουμπακάρ, αλλά στο 48' ο Φορτέ έκανε το 1-1.

Αζαξιό-Τουλούζ: 2-2
(Φατί 4', Μοστεφά 34'-Σιλά 37', Σαντόμ 60')

Δεν

γλιτώνει ούτε με θαύμα η Αζαξιό, που κόλλησε στο 2-2με την Τουλούζ.

Η Αζαξιό άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Φατί, ενώ στο 34' ο Μοστεφά έκανε το 2-0. Ο Σιλά μείωσε στο 37', σε 2-1 ενώ στο 60' ο Σαντόμ έκανε το 2-2.

Εβιάν-Μονακό: 1-0
(Μονγκονγκού 85' πεν.)

Οδυνηρή ήττα με 1-0 υπέστη η Μονακό με 1-0 από την Εβιάν και μένει οριστικά εκτός τίτλου. Ανάσα για την Εβιάν.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μονγκονγκού με πέναλτι στο 85ο λεπτό.

Σοσό-Μαρσέιγ 1-1
(25' Σουνζού/ 90' Ενκουλού)
Από τις 22 Φεβρουαρίου έχει να κερδίσει η Μαρσέιγ που πλέον μετράει πέντε σερί αγωνιστικές χωρίς νίκη μετά και το σημερινό 1-1. Μάλιστα, η ομάδα της Μασσαλίας κατάφερε να "τσιμπήσει" τον βαθμό στο "Auguste Bonal" στο 90' χάρη σε κεφαλιά του Νικολάς Ενκουλού. Η Σοσό είχε προηγηθεί στο 25ο λεπτό με κεφαλιά του Στοπίλα Σουνζού και είχε την ευκαιρία για ένα σημαντικό τρίποντο στην μάχη που δίνει για την παραμονή αλλά τελικά έμεινε με τον ένα βαθμό που την κρατά στην προτελευταία θέση μετά από 31 αγωνιστικές. Όσο για την Μαρσέιγ, έμεινε επτά βαθμούς μακριά από την τέταρτη θέση που οδηγεί στο Europa League και πολύ δύσκολα θα προλάβει να εξασφαλίσει ευρωπαϊκό εισιτήριο.