LIGUE 1'- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λοριάν- Βαλενσιέν: 1-0
(Αμπουμπακάρ 14')

Τη 2η φετινή της νίκη πέτυχε η Λοριάν που επικράτησε με 1-0 της Βαλενσιέν.

Η Λοριάν άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τν Αμπουμπακάρ, ενώ στο 85' η Βαλενσιέν έχασε τον Μάτερ με κόκκινη κάρτα.

Σοσό- Αζαξιό: 0-0

Στο 0-0 κόλλησαν Σοσοό και Αζαξιό σε ένα κακό ματς.

Μπαστιά- Τουλούζ: 2-1
(Κεσερού 42', Ρομαρίκ 67'- Μπραϊθγουάιτ 57')

Παλικαρίσια νίκη για την Μπαστιά, που παρότι αγωνίστηκε για μία περίπου ώρα με λιγότερο παίκτη, επικράτησε με 2-1 της Τουλούζ.

Η Μπαστιά έμεινε

με 10 παίκτες στο 37ο λεπτό λόγω αποβολής του Παλμιερί, αλλά 5 λεπτά μετά κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Κεσερού. Η Τουλούζπίεσε και ισοφάρισε με τον Μπραϊθγουάιτ στο 57ο λεπτό, αλλά στο 67' η Μπαστιά πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Ρομαρίκ.

Ρεμς- Ναντ: 0-0

Ισόπαλες χωρίς γκολ αναδείχτηκαν Ρες και Ναντ και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Ρεν- Λιλ: 0-0

Χωρίς σκορ έληξε η αναμέτρηση της Ρεν με τη Λιλ.

Παρί Σεν Ζερμέν- Γκινγκάμπ: 2-0
(Ραμπιό 90+1', Ιμπραΐμοβιτς 90+3')

Δύσκολη μεν, νίκη δε για την Παρί Σεν Ζερμέν, που επικράτησε με 2-0 της Γκινγκάμπ.

Οι Παριζιάνοι έχασαν ένα κάρο ευκαιρίες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά στο 90+1' μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Ραμπιό από κοντά έκανε το 1-0 και δύο λεπτά μετά ο Ίμπρα έφυγε στην κόντρα, εκμεταλλεύτηκε λάθος του γκολκίπερ και μπήκε σχεδόν με την μπάλα στα δίχτυα.

Εβιάν- Λιόν: 2-1
(Μπεριγκό 8', 34'- Φερί 49')

Τη 2η σερί ήττα της υπέστη η Λιόν, καθώς έχασε με 2-1 από την Εβιάν.

Τα σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπεριγκό στο 8ο μόλις λεπτό και στο 34' ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0. Η Λιόν απλά μείωσε με τον Φερί στο 49'.