19:51 15/2/2014 - Πηγή: AEK365

SCOTISH PREMIER LEAGUE 26η αγωνιστική

Σεντ Μίρεν-Αμπερντίν 0-1
(80' Ρούνεϊ)
Ο Άνταμ Ρούνεϊ βρίσκεται στην Αμπερντίν 23 μέρες, ήρθε από την Όλνταμ, αλλά ήδη έχει αρχίσει να... βγάζει τα λεφτά του καθώς μετά το γκολ στο 2-2 με την Μάδεργουελ σήμερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι δέκα λεπτά πριν το τέλος χάρισε στην ομάδα του σπουδαία νίκη στην έδρα της Σεντ Μίρεν με 1-0. Έτσι η Αμπερντίν

παρέμεινε στην δεύτερη θέση, αρκετά μακριά από την πρωτοπόρο Σέλτικ, με την Σεντ Μίρεν να παραμένει για τέταρτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη.
Μάδεργουελ-Πάτρικ Θιστλ 4-3
(43' Λάσλι, 52' Άισγορθ, 85' Σούτον, 88' ΜακΜάνους/ 37' Ερσκίν, 66', 72' Χιγκιμπόθαμ)
Τρεις ανατροπές σημάδεψαν το ματς Μάδεργουελ-Πάτρικ Θιστλ με την Μάδεργουελ στο 82' να χάνει 3-2 αλλά να καταφέρνει να παίρνει το ματς με 4-3. Ο Ερσκίν στο 37' έβαλε μπροστά την Πάτρικ Θιστλ αλλά δυο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Λάσλι ισοφάρισε για την Μάδεργουελ. Στο 52' ο Άισγορθ έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους αλλά ο Χιγκιμπόθαμ έφερε τούμπα το ματς και με δυο γκολ έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους. Ωστόσο μέσα σε τρία λεπτά έγινε και νέα ανατροπή με τον Σούτον στο 85' να κάνει το 3-3 και τον ΜακΜάνους στο 88' να διαμορφώνει το τελικό 4-3 για την Μάδεργουελ.
Ινβερνές-Χαρτς 0-0
Νταντί Γιουν.-Κιλμάρνοκ 3-2
(10΄Μακάι 65΄ Γκουντγουίλ, 71΄Ράνκιν- 40' Ερεμένκο, 64΄Μπόιτ)

Χιμπέρνιαν-Ρος Κάουντι 2-1