Κορυφαίος ο Τσακνής

18:13 18/11/2014 - Πηγή: AEK365

Για πέμπτη φορά στη φετινή σεζόν ο πολυτιμότερος παίκτης της αγωνιστικής είναι τερματοφύλακας. Στην 7η αγωνιστική της Α1 Ανδρών MVP αναδείχθηκε ο Τάσος Τσακνής για δεύτερη φορά μέσα στην περίοδο. Ο 26χρονος τερματοφύλακας ήταν εξαιρετικός στην συναρπαστική αναμέτρηση ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ- Διομήδης Άργους, βοηθώντας καταλυτικά την ομάδα του να κάνει την ανατροπή στο β' ημίχρονο, αποκρούοντας μάλιστα και πέναλτι λίγο πριν το φινάλε.

Ο νεαρός πορτιέρο συγκέντρωσε έξι ψήφους,

τρεις πήρε ο Γιώργος Μαστορογιάννης που ισοφάρισε (22-22) σε νεκρό χρόνο για τους πρωταθλητές Ελλάδος, ενώ από μία πήραν Μέτσης, Μπαντής, Αλβανός.
«Ο Διομήδης ξέφυγε στο σκορ, αλλά με πολύ καλή άμυνα και πάθος καταφέραμε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Είμαστε μια νεοφώτιστη ομάδα που βελτιώνεται καθημερινά. Ευχαριστώ τους συμπαίκτες μου για την στήριξη και τους προπονητές για την ψήφο τους», σχολίασε ο Τσανής.