LIGUE 1'- 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ρεμς-Μπαστιά: 1-2
(Κουρτέ 63'- Ιλάν 21', Ταουβέν 48')

Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε η Μπαστιά με 2-1 επί της Ρεμς.
Η Μπαστιά άνοιξε το σκορ με τον Ιλάν στο 21ο λεπτό, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ταουβέν στο 48' το μόνο που κατάφερε η Ρεμς ήταν να μειώσει με τον Κουρτέ στ 63'.

Νις- Βαλενσιέν: 5-0
(Τβίτανιτς 45', 79', Σιβελί 59', Εϊσερίκ 64', Ντιγκάρ 88')

Ευρώπη βλέπει η Νις που κέρδισε με 5-0 τη Βαλενσιέν.

Η Νις άνοιξε το σκορ με τον Τσβίτανιτς στ 45ο λεπτό ενώ στο 59' ο Σιβελί έκανε το 2-0. Το 3-0 διαμόρφωσε ο Εϊσερίκ στο 64', με τον Τσβίτανιτς να κάνει το 4-0 στο 79'. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 8' ο Ντιγκάρ.

Σοσό- Μαρσέιγ: 3-1
(Πριβά 18', Μπακαμπού 40', Μορέλ 46' αυτ.- Αγιού 55')

Για τη Λιόν δούλεψαν όλοι, καθώς μετά από τη γκέλα της Παρί και η Μαρσέιγ έχασε με 3-1 από τη Σοσό και άφησε μόνους πρώτους τους «λιονέ».
Η Σοσό άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με κεφάλια του Πριβά μετά από κόρνερ, ενώ στο 40' ξανά μετά από στημένο (φάουλ), η μπάλα στρώθηκε στο πέναλτι στον Μπακαμπού κι εκείνος δε χαρίστηκε.
Η Σοσό μπήκε δυνατά και στην επανάληψη και στο 46' μετά από σέντρα από αριστερά, ο Μορέλ κατά λάθος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κι έγραψε το 3-0. Η Μαρσέιγ μείωσε σε 3-1 με σουτ του Αγιού μέσα από την περιοχή στο 55ο λεπτό και στο 61' η Σοσό έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λοπί.