ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπενφίκα-Πάσος Φερέιρα: 2-0
(Περέιρα 26', Σάλβιο 72')

Εύκολη νίκη με 2-0 πέτυχε η Μπενφίκα, κόντρα στην Πάσος Φερέιρα.

Η Πάσος Φερέιρα είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 11ο λεπτό, αλλά ο Μανουέλ Ζοσέ έχασε πέναλτι κι έτσι στο 26' ο Μάξι Περέιρα έκανε το 1-0 για την Μπενφίκα. Στο 72' ο Σάλβιο διαμόρφωσε το 2-0.

Μπράγκα-Μποαβίστα: 3-0
(Τίμπα 1', Μίκαελ 46')

Με τριάρα ξεκίνησε η Mπράγκα που επικράτησε με 3-0 της Μποαβίστα.

Μόλις στο 1ο λεπτό, η Μπράγκα άνοιξε το σκορ με τον Ρίμπα και στο 46' ο Ρούμπεν Μίκαελ έκανε το 2-0. Στο 83ο λεπτό η Μποαβίστα έχασε τον Ερβόες με κόκκινη κάρτα κι ένα λεπτό μετά ο Έντερ έγραψε τα 3-0.

Πενιαφέλ-Μπελενένσες: 1-3
(Μάρτινς 34' πεν.-Στάρτζεον 6', Ντέιβερσον 50', Ρόσα 90+5')

Σημαντικό διπλό πέτυχε η Μελενένσες με 3-1 επί της Πενιαφέλ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 6ο μόλις λεπτό με τον Στάρτζεον, αλλά ο Μάρτινς με πέναλτι στο 34' έκανε το 1-1. Το 2-1 για την Μπελενένσες έκανε ο Ντέιβερσον με γκολ στο 50', ενώ στις καθυστερήσεις ο Ρόσα

Νασιονάλ Μαδέιρα-Μορεϊρένσε: 0-1
(Καρντόσο 81')

Μεγάλη νίκη με 1-0 πέτυχε η Μορεϊρένσε μέσα στην έδρα της Νασιονάλ.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Καρντόσο στο 81ο λεπτό.

Ρίο Άβε-Σετούμπαλ: 2-0
(Λόπες 54', Μαρσέλο 78')

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Ρίο Άβε κόντρα στη Σετούμπαλ.

Στο 41ο λεπτό η Ρίο Άβε έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αουγούστο αλλά αυτό δεν την εμπόδισε στο 54' να ανοίξει το σκορ με τον Λόπες. Στο 72' και η Σετούμπαλ έχασε με κόκκινη τον Ζεκίνια κι έτσι στο 78' ο Μαρσέλο έκανε το 2-0. Στο 89' και ο μανού της Σετούμπαλ αποβλήθηκε.