Και βάζει και... μπάζει (VIDEO)

07:42 9/6/2014 - Πηγή: AEK365

Σε φιλικό προετοιμασίας στη Βραζιλία η Εθνική Ιταλίας με χατ τρικ του Ιμόμπιλε κέρδισε 5-3 τη Φλουμινένσε δείχνοντας, λίγο πριν το Μουντιάλ, επιθετικές αρετές αλλά και αμυντικά προβλήματα.
Στο 23' ο Ινσίνιε έβαλε μπροστά τους Ιταλούς στο σκορ αλλά δυο λεπτά μετά ο Τσικίνιο ισοφάρισε για τη Φλουμινένσε. Στο 31' η Ιταλία πήρε ξανά προβάδισμα με τον Ιμόμπιλε αλλά και πάλι η Φλουμινένσε αντέδρασε άμεσα με γκολ του Καρλίνιος στο 37ο λεπτό.
Στην επανάληψη, η Ιταλία σε τρία λεπτά έβαλε ισάριθμα γκολ.

Ο Ιμόμπιλε στο 53' και στο 55' έκανε το 4-2 και ο Ινσίνιε στο 56ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-2. Το τελικό 5-3 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό με σκόρερ τον Ματέους.

Ιταλία (Πραντέλι): Περίν (61' Μιράντε), Αμπάτε (61' Ντε Σίλιο), Παλέτα (61' Μπονούτσι), Ρανόκια (61' Μπαρτσάλι), Νταρμιάν, Ακουιλάνι (61' Πίρλο), Τιάγκο Μότα (Ντε Ρόσι), Παρόλο (73' Καντρέβα), Τσέρτσι (61' Κασάνο), Ιμόμπιλε (61' Μπαλοτέλι), Ινσίνιε (61' Μαρκίζιο)