ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 21η αγωνιστική

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ: 4-3

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Λιβαδειάς

ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Κ.Ιωαννίδης

Ιστορία έγραψε ο Άρης που βρέθηκε αρχικά να προηγείται με 2-0 και στη συνέχεια με 1-3 λίγα λεπτά πριν τη λήξη όμως η τραγική του άμυνα και η αποβολή του Μπουγαΐδη τον "καταδίκασε" σε ήττα με 4-3 από τον Λεβαδειακό.

Η κατάρρευση της ομάδας του Παπαδόπουλου στα τελευταία λεπτά ήταν ολοκληρωτική με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν μια τεράστια ανατροπή

Κακό το ματς στα πρώτο του λεπτά με την πρώτη φάση να σημειώνεται στο 18' όταν ο Κονέ έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Πέντε λεπτά μετά ο Κονέ σημάδεψε σωστά αλλά ο Γουναρίδης έδιωξε. Ενώ ο Λεβαδειακός πίεζε ο Άρης στο 30' κατάφερε να σκοράρει ότι ο Αγκάνθο βρήκε τον Μπακασέτα και αυτός με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-1. Στο 35' ο Άρης απείλησε με σουτ του Γιαννίτση.

Στην επανάληψη ο Λεβαδειακός έχασε μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 48' με τον Καπό όμως στην επόμενη φάση ο Μανιάς βρήκε τον Μπακασέτα και αυτός με σουτ σκόραρε και πάλι γράφοντας το 0-2. Στο 57' ο Μανιάς είχε ένα καλό σουτ με τον Λεβαδειακό να αντιδρά και να μειώνει στο 64' με κεφαλιά του Κώτσιου. Ο Μπουγαΐδης στο 77' είδε δεύτερη κίτρινη και σημάδεψε το ντεμπούτο του με αποβολή. Παρότι με δέκα ο Άρης στο 81' έφυγε στην αντεπίθεση και με τον Μανιά πέτυχε τρίτο γκολ. Ο Λεβαδειακός όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Στο 84' μείωσε με τον Ιντζιδη σε 3-2 και δύο λεπτά μετά ο Κώτσιος εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Γουναρίδη και ισοφάρισε. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν και στο 91' είχαν πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Κονέ. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων όμως ο Βαρέλα με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ολοκλήρωση την επική ανατροπή.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ν.Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι, Λυκογιάννης, Γεωργίου (80'Γιάντσης), Κώτσιος, Μουλόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Πετράτσι (80'Βαρέλα), Κονέ, Ορτέγκα, Ροτζέριο (74'Ιντζιδης), Καπό

ΑΡΗΣ (Σ.Παπαδόπουλος): Γουναρίδης, Τσουμάνης, Μπουγαίδης, Γιαννίτσης, Βλάχος, Οικονομόπουλος, Καμινιώτης , Σουνάς (71'Ηρακλής), Μπακασέτας (80'Κύργιας), Μανιάς, Αγκάνθο