Γκόμεζ: Με Νόιερ δεν φοβάσαι τίποτα

08:07 14/6/2012 - Πηγή: AEK365

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα στο Λβιβ, η Ολλανδία πίεσε την Γερμανία για την ισοφάριση αλλά ο Μάριο Γκόμεζ δεν φοβήθηκε από την στιγμή που, όπως είπε, κάτω από τα δοκάρια της ομάδας του υπήρχε ο Μάνουελ Νόιερ.
Ο Γκόμεζ πέτυχε και τα δυο γκολ της Εθνικής Γερμανίας στο τελικό 2-1 και σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα τόνισε: "Είναι απίστευτο το πόσο αργά περνούσαν τα τελευταία λεπτά για εμάς. Στο πρώτο μέρος παίξαμε πολύ καλά αλλά στο τέλος πιεστήκαμε και κουραστήκαμε.

Όταν όμως έχεις τον Μάνουελ Νόιερ κάτω από τα δοκάρια δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. Μπορείς να αντέξεις μια τέτοια πίεση. Παρόλα αυτά το συγκεκριμένο διάστημα ήταν για εμάς πολύ ψυχοφθόρο και μας τέντωσε τα νεύρα".
Από την μεριά του ο άνθρωπος που έδωσε και τις δυο ασίστ στον Γκόμεζ, ο Μπάστιαν Σβάινσταϊγκερ δήλωσε: "Έχουμε μεγάλη πίστη στην ομάδα και στις δυνατότητες μας. Πάμε για την νίκη στο επόμενο ματς που έχουμε για τον όμιλο".