22:33 7/10/2012 - Πηγή: AEK365

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 6η αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Γεώργιος Καραϊσκάκης

Ίδρωσε αλλά πήρε αυτό που ήθελε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 1-0 του Αστέρας Τρίπολης. Βαρετό ματς και άνευρη εμφάνιση των παικτών του Ζαρντίμ που στάθηκαν τυχεροί στο τέλος και κράτησαν

το 1-0 αλλά δεν γλίτωσαν το γιουχάισμα από τον κόσμο.

Κακό το πρώτο μέρος με ελάχιστες φάσεις και τον Ολυμπιακό να σκοράρει στο 43' όταν σε εκτέλεση φάουλ ο Ιμπαγκάσα πάτησε για τον Χολέμπας που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μια από τα ίδια στην επανάληψη με ελάχιστες φάσεις και την πρώτη πραγματική ευκαιρία στο 80' όταν ο Φούλοπ πρόλαβε τον Φουστέρ που ήταν έτοιμος να "πυροβολήσει" εξ επαφής. Δύο λεπτά μετά ο Αστέρας άγγιξε την ισοφάριση όταν ο Καλαντζής έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει το δεξί δοκάρι του Κάρολ. Το τελευταίο σφύριγμα βρήκε τον κόσμο του Ολυμπιακού να γιουχάρει τους παίκτες για την αγωνιστική τους εικόνα.

ΟΛΥΜΠΑΚΟΣ (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Κάρολ, Χολέμπας (51'Τοροσίδης), Κοντρέρας, Mανωλάς, Μοδέστο, Σιόβας, Μανιάτης, Ιμπαγάσα (51'Φουστέρ), Μασάντο, Αμπντούν, Τζεμπούρ (83'Μήτρογλου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Ουσέρο (73'Φραγκουλάκης), Άλβαρες (61'Καρντάσιο), Ντε Μπλάσις (54'Καλατζής), Ράγιος, Ναβάρο, Περόνε