19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: «Καραϊσκάκης»

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αλέξανδρος Δημητρόπουλος

Τρεις καλές στιγμές στα πρώτα λεπτά και μία υπόδειξη για οφ-σάιντ που «ανακάλυψε» ο βοηθός του Δημητρόπουλου στο πρώτο ημίχρονο, δεν στάθηκαν αρκετά ώστε ο Παναιτωλικός να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης» απέναντι στον ΟΣΦΠ

και γνώρισε την ήττα με 2-0.
Χαμηλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του ματς με τον Παναιτωλικό να έχει πάντως, 2-3 καλές στιγμές μπροστά από την εστία του Ρομπέρτο, αλλά να μην μπορεί να τις αξιοποιήσει.

Στο 36' ο Κάπελ υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ και ενώ έβγαινε μόνος του απέναντι στον Ρομπέρτο.

Στο 39' ο Ολυμπιακός είχε διπλή ευκαιρία με Αφελάϊ και Φορτούνη, αλλά αμφότεροι «νικήθηκαν» απο τον Στεφανάκο.
Ο Παναιτωλικός συνέχισε να στέκεται καλά και στο δεύτερο ημίχρονο.

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό στο 52' αλλά και πάλι ο Στεφανάκος είπε «όχι».

Στο 69ο λεπτό η πίεση του Ολυμπιακού ανταμείφθηκε με το γκολ του Ντοσεβί μετά από σύγχυση στην άμυνα των «Καναρινιών».

Στα υπόλοιπα λεπτά, ο Ολυμπιακός παρέμεινε το ίδιο κακός, αλλά ο Παναιτωλικός δεν το εκμεταλλεύτηκε.

Το παιχνίδι έκλεισε με γκολ για τον Ολυμπιακό.

Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Μανιάτης μετά από κούρσα του Ντουρμάζ και ωραίο γύρισμα έκανε το 2-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Περέιρα): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μασουακού, Μανιάτης, Κασάμι, Αφελάι(65' Ντουρμάζ), Ντοσεβί(86' Μπουχαλάκης), Φορτούνης(65' Μπενίτες), Μήτρογλου

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Χάβος): Στεφανάκος, Μπεχαράνο(79' Βασιλείου), Μαλεζάς, Εντζεγκέλε, Κέβιν(73' Σκαραμοτσίνο), Γοδόι, Άλβες, Φωτάκης, Μαρτίνες, Καπέλ, Μύγας(63' Κουτρομάνος)