Φιλική ισοπαλία η Εθνική

10:55 6/11/2011 - Πηγή: AEK365

Με τους Κοκολοδημητράκη, Μπακαούκα, Βακάλη, Γεωργιάδη και Κολούρη να αγωνίζονται για αρκετά λεπτά η Εθνική ομάδα απέσπασε φιλική ισοπαλία 19-19 (ημχ9-9)από την Τυνησία στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι.

ΗΥ αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε παρουσία πολλών φιλάθλων στο «σπίτι του χάντμπολ» στον Γέρακα Το πρώτο ημίχρονο πήγαινε γκολ -γκολ . Η Ελληνική ομάδα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου παρά το γεγονός ότι πήρε προβάδισμα

13-9 στο 35΄και 14-10 στο 38΄ και συνέχισε να το κρατάει μέχρι το 44 (16-13) δυστυχώς στο τέλος δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 3-,6-5,9-9, 14-11, 16-16, 19-19

ΕΛΛΑΔΑ (Γιώργος Κρανάκης): Τσιλιμπάρης, Δημάκης, Μεγαλοοικονόμου, Μαστορογιάννης 3, Ριγανάς 2, Ζαραβίνας 2, Σαμαράς , Μπαλωμένος , Βακάλης 2, Κοκολοδημητράκης 1, Κουλούρης, Ευαγγελίδης1 , Τζούφρας , Γ. Γεωργιάδης, Χαλκίδης 1, Αλβανός 3,Μπακαούκας 2, Δ. Γεωργιάδης 1, Μάλλιος 1

ΤΥΝΗΣΙΑ (Αλέν Πορτέ): Μισαούϊ , Μπαρ , Γκαρμπί, Τουάτι 3, Μπανούρ 5, Αλουϊνι 1, Μαγκάϊζ, Μαάρεφ , Μαχμούτ , Σφαρ, Αμρί , Μραμπετ 5, Μεγκάνεμ 1, Μπουγκανμί 1,Τσουϊρέφ 1,Aϊεμπ 2

Διαιτητές: Συρεπίσιος/Μερτινιάν