Έσβησε το όνειρο για την Αμπερντίν

19:32 4/4/2015 - Πηγή: AEK365

Scottish Premier League- 31η Αγωνιστική

Αμπερντίν-Πάρτικ Θιστλ 0-0
Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, η Αμπερντίν φέρνει ισοπαλία και μετά το σημερινό 0-0 με την Πάρτικ Θιστλ τα όνειρα για κατάκτηση του πρωταθλήματος λαμβάνουν τέλος. Η Αμπερντίν είναι στο -7 από τη πρωτοπόρο Σέλτικ και με παιχνίδι περισσότερο.

Ινβερνές-Νταντί 1-1
(55' Σάινι/ 53' ΜακΓκουάν)
Το προβάδισμα για κατάληψη της 3ης θέσης, που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο, διατήρησε η Ινβερνές παρά το 1-1 κόντρα στην Νταντί. Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Νταντί Γιουνάιτεντ προηγήθηκε

στο 53ο λεπτό με τον Πολ ΜακΓκουάν αλλά δυο λεπτά μετά ο Γκρέιαμ Σάινι ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Έτσι, η Ινβερνές διατήρησε το +8 από τη Νταντί Γιουνάιτεντ που έχασε στην έδρα της.

Νταντί Γιουνάιτεντ-Ρος Κάουντι 1-2
(20 Σίφτσι/ 12' Ίρβιν, 72' Ντε Βίτα)
Εννέα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη συμπλήρωσε η Νταντί Γιουνάιτεντ που έχασε στην έδρα της 2-1 από τη Ρος Κάουντι. Μόλις στο 12ο λεπτό ο Τζάκσον Ίρβιν έκανε το 0-1 για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ναντίρ Σίφτσι. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 72ο λεπτό ο Ράφαελ Ντε Βίτα.

Χάμιλτον-Σεντ Τζόνστον 1-1