21:01 19/11/2011 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ- ΚΑΛΙΑΡΙ: 2-1
Γήπεδο: Σαν Σίρο
Κάνοντας ένα πολύ καλό 2ο ημίχρονο, η Ίντερ κέρδισε με 2-1 την Κάλιαρι, ωστόσο είναι ακόμη πολύ πίσω στη βαθμολογία.
Πολύ μέτριο ματς στα πρώτα 20 λεπτά ωστόσο από εκεί και πέρα η Ίντερ ανέβασε ταχύτητα και απείλησε. Πρώτη καλή φάση στο 21' με τον Πατσίνι να σουτάρει από καλή θέση και τη μπάλα να περνά λίγο άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αγκάτσι είπε όχι σε προσπάθεια του Σάρατε.
Οι «νερατζούρι» μπήκαν

πιο δυνατά στην επανάληψη και κατάφεραν να καθαρίσουν το ματς μέσα σε ένα πεντάλεπτο. Αρχικά στο 55ο λεπτό ο Τιάγκο Μότα έκανε το 1-0 με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες. Το 2-0 για την Ίντερ ήρθε στο 60' με όμορφο πλασέ του Κουτίνιο από το ύψος της περιοχής. Το μόνο που κατάφερε η Κάλιαρι ήταν να μειώσει με τον Λαριβέι στο 89ο λεπτό.
ΙΝΤΕΡ: Σέζαρ, Τζόναθαν (87' Φαραόνι), Ρανόκια, Σάμουελ, Ζανέτι, Μότα, Στάνκοβιτς, Καμπιάσο, Κουτίνιο (68' Όμπι), Σάρατε (46' Άλβαρες), Πατσίνι.
ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Πιζάνο, Κανίνι, Αριάουντο, Αγκοστίνι, Κόντι, Μπιοντίνι (79' Σαμπάιο), Ναϊνγκολάν, Έκνταλ (62' Ιμπαρμπό), Νενέ (59' Λαριβέι), Ριμπέιρο.