Εν ψυχρώ χτύπημα οπαδού σε παίκτη (VIDEO)

08:10 31/10/2011 - Πηγή: AEK365

Σε εξέλιξη βρισκόταν ο αγώνας της Στεάουα Βουκουρεστίου στην έδρα της Πετρολούλ Πλοϊέστι όταν οπαδός των γηπεδούχων μπήκε στον αγωνιστικό χώρο δίχως να τον αντιληφθεί κανείς και γρονθοκόπησε εν ψυχρώ τον Γκεόργκε Γκαλαμάζ της Στεάουα. Αμέσως οι συμπαίκτες του Γκαλαμάζ, ο Μαρτίνοβιτς και ο Στάνκα, έτρεξαν να υπερασπιστούν τον ποδοσφαιριστή της Στεάουα και επιτέθηκαν στον εισβολέα πριν η αστυνομία "ξυπνήσει" και τον απομακρύνει από το γήπεδο. Το παράδοξο της υπόθεσης είναι πως ο διαιτητής θεώρησε σωστό να αποβάλει τους δυο παίκτες της Στεάουα ενώ διέκοψε τον αγώνα για αρκετά λεπτά. Ωστόσο και στις εξέδρες η κατάσταση ήταν έκρυθμη με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπεί οριστικά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ενώ η Στεάουα ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0.