22:55 14/1/2013 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΕΤΑΦΕ- ΓΡΑΝΑΔΑ: 2-2
Γήπεδο: Αλφόνσο Πέρες

Σημαντικό βαθμό απέσπασε η Γρανάδα μέσα στην έδρα τη Χετάφε, την οποία υποχρέωσε σε ισοπαλία 2-2.

Η Χετάφε μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Ροντρίγκες μετά από γύρισμα του Κολουνγκά, αλλά η Γρανάδα ανέβασε στη συνέχεια στροφές και ισοφάρισε στο 29' με το πέναλτι του Σικέιρα. Η Χετάφε πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 43ο λεπτό. Ο Κολουνγκα έβγαλε νέα

ασίστ και ο Αλκαθέρ αυτή τη φορά πρόλαβε τον Ρομπέρτο και έγραψε το 2-1.

Στο 60' τα σουτ του Μπραχίμι πέρασε λίγο άουτ, ενώ δύο λεπτά μετά το πλασέ του Σικέιρα έξυσε το δοκάρι της Χετάφε. Στο 69' ο Μογιά απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Ιγκαλό, ενώ στο 73' το σουτ του Κολουνγκά σταμάτησε στο δοκάρι του Ρομπέρτο. Η Χετάφε είχε και δεύτερο δοκάρι στο 76' με τον Άλβαρο, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει άλλο γκολ κι έτσι στις καθυστερήσεις η Γρανάδα έκλεψε την ισοπαλία με νέο πέναλτι του Σικέιρα στο 90+2'

ΧΕΤΑΦΕ: Μογιά, Αλέξις, Ράφα, Αμπραχάμ, Βαλέρα, Τόρες, Ροντρίγκες, Κολουνγκά (74' Άλβαρο), Γκαβιλάν (90' Μπόρχα), Κάστρο, Αλκαθέρ (68' Σαράμπια).

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Ντιακατέ, Νιόμ (73' Ορεγιάνα), Μάινθ, Σικέιρα, Ρίκο, Ιρινέι (46' Ρέθιο), Τόριε, Μπραχίμι, Ανγκούλο (46' Χάιμε), Ιγκαλό.