Έδωσαν παράσταση Φορλάν, Σουάρες (VIDEO)

15:58 14/8/2013 - Πηγή: AEK365

Σε φιλικό προετοιμασίας στην Ιαπωνία η Ουρουγοάη επικράτησε της γηπεδούχου ομάδας με 4-2 έχοντας για πρωταγωνιστές τον Ντιέγκο Φορλάν και τον Λουίς Σουάρες. Σημειώνεται πως είναι η πρώτη φορά από το 2005 που η Ιαπωνία δέχεται τέσσερα γκολ στην έδρα της.

Στο 27ο λεπτό από ασίστ του Λουίς Σουάρες ο Φορλάν έκανε το 1-0 για τους Ουρουγουανούς και δυο λεπτά αργότερα ο άσος της Ιντερνασιονάλ με ωραία εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα για την Ουρουγουάη.
Οκτώ λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Λουίς Σουάρες από δημιουργός έγινε εκτελεστής για το 3-0 με τον Σίνζι Καγκάβα να μειώνει σε 3-1 με γκολ στο 55ο λεπτό. Ωστόσο δεν πέρασαν παρά μόνο τρία λεπτά και ο Άλβαρο Γκονσάλες εκμεταλλεύτηκε τα λάθη στην άμυνα της Ιαπωνίας για να κάνει το 4-1 με τον Κεϊσούκε Χόντα να διαμορφώνει το τελικό 4-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 72ο λεπτό.