16:55 18/8/2013 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1'- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μονακό- Μονπελιέ: 4-1
(Φαλκάο 18' πεν., Ριβιέρ 44', 57', 86'- Μοντάνο)

Τα λεφτά του Ριμπολόβλιεφ φέρνουν αποτελέσματα όπως όλα δείχνουν καθώς η Μονακό οδεύει από νίκη σε νίκη με τελευταίο της θύμα να είναι η Μονπελιέ (4-1).

Η Μονακό ευτύχισε να προηγηθεί στο 18ο λεπτό με το πέναλτι του Φαλκάο, αλλά στο 24' ο Μοντάνο έφερε στα ίσα το παιχνίδι. Ο Ριβιέρ στο 44ο λεπτό έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τους Μονεγάσκους, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 3-1 στο 57'. Η Μονπελιέ έχασε με κόκκινη τον Κονγκρέ στο 64ο λεπτό

και στο 86' ο Ριβιέρ κάνοντας χατ τρικ, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Λοριάν- Ναντ: 2-1
(Αμπουμπακάρ 39', Αλιαντιέ 61'- Βεϊνιό 18')

Τους πρώτους της βαθμούς μάζεψε η Λοριάν που νίκησε με 2-1 τη Ναντ.

Η Ναντ έκανε το 1-0 με τον Βεϊνιό στο 18ο λεπτό αλλά στο 39' ο Αμπουμπακάρ έφερε στα ίσα το ματς. Μάλιστα στο 61ο λεπτό ο Αλιαντιέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Λοριάν.

Παρί Σεν Ζερμέν- Αζαξιό: 1-1
(Καβάνι 86'- Πεντρετί 9')

Χωρίς νίκη για 2η σερί αγωνιστική έμεινε η Παρί που κόλλησε στο 1-1 με την Αζαξιό.

Η Αζαξιό πάγωσε το «Παρκ ντε Πρενς» στο 9ο μόλις λεπτό, κάνοντας το 1-0 με τον Πεντρετί, αλλά στο 86ο λεπτο ο Καβάνι έφερε στα ίσα το ματς.