23:56 21/10/2013 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ- ΦΟΥΛΑΜ: 1-4
Γήπεδο: Σέλχαρστ Παρκ

Τεσσάρα με ανατροπή για τη Φούλαμ, που επικράτησε με 4-1 της Κρίσταλ Πάλας και πήρε βαθειά ανάσα.

Μόλισς το 6ο λεπτό ο Μαριάπα με κεφαλιά έκανε το 1-0 για την Κρίσταλ Πάλας, αλλά στο 19' ο Κασάμι με τρομερό σουτ, έφερε στα ίσα το ματς. Μάλιστα στο 43ο λεπτό η Φούλαμ έφερε τούμπα το ματς, καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρουίθ πάνω στο τείχος, η μπάλα στρώθηκε στον Σίντγουελ που με τρομερό σουτ έκανε το 2-1.

Στο 49ο λεπτό ο Σπερόνι πραγματοποίησε

τρομερή επέμβαση σε σουτ του Μπεντ, αλλά στο 50' ο Μπερμπάτοφ με κεφαλιά έκανε το 3-1. Η Φούλαμ πέτυχε και 4ο γκολ με τον Σεντέρος στο 55ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Σπερόνι, Γουόρντ, Μαριάπα, Ντελάνεϊ, Μόξεϊ, Ο'Κιφ, Γέρντινακ, Καμπάνια (46' Τόμας), Πάντσεον (57' Σαμάκ), Μπολάσι, Γκέιλ (66' Φίλιπς).

ΦΟΥΛΑΜ: Στεκέλενμπουργκ, Ρίτερ, Σεντέρος, Χάνγκελαντ (46' Αμορεμπιέτα), Ρίτσαρντσον, Πάρκερ, Σίντγουελ, Κασάμι, Ρουίζ, Μπερμπάτοφ (86' Ροδαγιέγκα), Μπεντ (74' Νταφ).