Δεν το χάνει ούτε αυτό η Σέλτικ

20:02 7/12/2013 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 15η Αγωνιστική

Σεντ Μίρεν-Ινβερνές 0-0
Το ντεμπούτο του Τζον Χιουζ στον πάγκο δεν συνδυάστηκε με νίκη για την Ινβερνές που έμεινε στο 0-0 με την Σεντ Μίρεν και είδε την απόσταση της από την πρωτοπόρο Σέλτικ να αυξάνεται στους εννέα βαθμούς. Η καλύτερη φάση για τους φιλοξενούμενους ήταν στο 69ο λεπτό όταν η κεφαλιά του Μάρλεϊ Γουότκινς κατέληξε στο δοκάρι.

Νταντί Γιουνάιτεντ-Χαρτς 4-1
(16' Άρμστρονγκ, 49' Γκράχαμ, 85' ΜακΚέι Στίβεν, 90' Ράνκιν/

20' Χάμιλ)
Στην 3η θέση ανέβηκε η Νταντί Γιουνάιτεντ η οποία επιβλήθηκε της Χαρτς με 4-1. Ο Στιούαρτ Άρμστρονγκ στο 16' έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα η Χαρτς ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζέιμι Χάμιλ. Αμέσως με την έναρξη της επανάληψης, ο Μπράιαν Γκράχαμ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Νταντί Γιουνάιτεντ που πέτυχε άλλα δυο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο με τον ΜακΚέι Στίβεν (85') και τον Τζον Ράνκιν στο 90'. Ήταν η έκτη σερί εντός έδρας νίκη για την Νταντί Γιουνάιτεντ.

Χιμπέρνιαν-Πάρτικ Θιστλ 1-1