Δεν τα κατάφεραν οι Νέοι

15:06 28/1/2012 - Πηγή: AEK365

Η ΑΕΚ το πάλεψε αρκετά απέναντι στον ΠΑΟΚ. Η Ένωση για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομών της Σούπερ Λίγκα δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, αφού γνώρισε την ήττα με 4-2 από τους «ασπρόμαυρους» στο γήπεδο του Καπανδριτίου, αν και έπαιξε αρκετά καλό ποδόσφαιρο.
Οι «κιτρινόμαυροι» βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, μόλις στο 6ο λεπτό μάλιστα το σκορ ήταν 2-0 μετά από τα γκολ των Πέλκα και Παναγιωτούδη. Εκεί η ομάδα προσπάθησε να επιστρέψει διορθώνοντας τα αμυντικά λάθη, αλλά το σκορ μέχρι το ημίχρονο δεν άλλαξε.
Το γκολ για την ΑΕΚ ήρθε στο 56ο λεπτό και εκεί όλοι πίστεψαν πως θα μπορούσε να αλλάξει το σκορ, χωρίς όμως αποτελεσμα, αφού στο 52ο λεπτό ο Κίτσιου έκανε το 4-1. Η ομάδα του Μπατίστα μείωσε σε 4-2 και διαμόρφωσε το τελικό 4-2.