Δεν πήρε... ανάσα η ΑΕΚ

20:43 29/12/2014 - Πηγή: AEK365

Δεν πήρε τη νίκη, που θα της έδινε ανάσα ενόψει της συνέχειας η ανδρική ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ. Η Ένωση γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από τον Παμβοχαϊκό, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Volleyleague.

Το ματς

Δεν ξεκίνησε καλά η ΑΕΚ στο παιχνίδι, με τον Παμβοχαϊκό να καταφέρνει να κάνει το παιχνίδι του και να παίρνει από νωρίς κεφάλ στο σκορ (6-8), ενώ στη

συνέχεια η Ένωση έδειξε να κολλάει περισσότερο κι έτσι έμεινε πίσω ακόμα και με 7 πόντους (9-16). Αυτό δεν την άφησε να διεκδικήσει το σετ κι έμεινε πίσω στο σκορ με 1-0.
Περίπου το ίδιο σκηνικό επικράτησε και στο δεύτερο σετ με την Ένωση να προσπαθεί το παλέψει, αλλά χωρίς επιτυχία, αφού οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν να προηγούνται και πάλι (11-16). Έτσι, έγινε το 2-0 στα σετ.
Διαδικαστικού χρακτήρα ήταν το τρίτο σετ. Η Ένωση δεν μπορούσε να αντιδράσει, κάτι που έδωσε στον Παμβοχαϊκό τη δυνατότητα να καθαρίσει με άνεση. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν προβλήματα σε μπλοκ και υποδοχή κι έτσι ηττήθηκαν με 3-0 σετ για την 10η αγωνιστική της Volleyleague.

Τα σετ: 14-25, 21-25, 11-25.