Δεν κερδίζει με τίποτα

23:45 22/9/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΡΟΜΑ- ΣΙΕΝΑ: 1-1 Γήπεδο: Ολίμιπκο Άξια της μοίρας της η Ρόμα, η οποία έμεινε στο 1-1 με τη Σιένα και θα μπορούσε μάλιστα να είχε χάσει. Τρέμει η καρέκλα του Λουίς Ενρίκε, μετά το 3ο ανεπιτυχές αποτέλεσμα. Η Σιένα έφτασε πολύ κοντά στο γκολ στο 15ο λεπτό, καθώς ο Καλάιο έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και ανάγκασε τον Λόμποντ σε εντυπωσιακή επέμβαση. Τρίαν λεπτά αργότερα ήταν η
σειρά της Ρόμα να απειλήσει, καθώς ο Μποριέλο σούταρε μόλις άουτ. Ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός σε εκείνο το σημείο του αγώνα και στο 20' ο Άντζελο μπήκε από δεξιά, πλάσαρε, αλλά και πάλι ο Λόμποντ φώναξε παρόν. Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Μποριέλο σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στα σώματα και έφυγε μόλις κόρνερ. Παρότι όμως η Σιένα είχε τις πιο μεγάλες ευκαιρίες, η Ρόμα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 25'. Ο Μποριέλο βρέθηκε στην μικρή περιοχή, έκοψε τη μπάλα παράλληλα και ο Οσβάλντο απλά την έσπρωξε στα δίχτυα. Ο Καλάιο ήταν ο μοιραίος της Σιένα στο πρώτο μέρος, καθώς στο 30' έχασε ακόμα ένα τετ α τετ με τον Λόμποντ. Η Σιένα μπήκε πολύ δυνατά και έχασε σημαντική ευκαιρία σε κεφαλιά του Μπολζόνι στο 55ο λεπτό. Μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους και στο 69ο λεπτό, με τον Κγιάερ να σώζει τη Ρόμα πάνω στη γραμμή, μετά από κεφαλιά του Γκονζάλεζ, ενώ στο 76' ο Λόμποντ μπλόκαρε κοντινό σουτ του Ρόσι. Μεγάλη ευκαιρία για τη Σιένα στο 85ο λεπτό με ένα διαγώνιο σουτ του Γκονζάλεζ και επιτέλους στο 88' πέτυχε την ισοφάριση. Αρχικά το σουτ του Γκονζάλεζ σταμάτησε στο δοκάρι του Λόμποντ και στη συνέχεια ο Βιτιέλο έσπρωξε τη μπάλα στην κενή εστία. Ο Οσβάλντο είχε τρομερή κεφαλιά στο 91' η οποία πέρασε μόλις άουτ. ΡΟΜΑ: Λόμποντ, Περότα (74' Σισίνιο), Κγιάερ, Μπουρντίσο, Χοσέ Άνχελ, Πιάνιτς, Ντε Ρόσι, Πιζάρο (46' Γκάγκο), Οσβάλντο, Τότι, Μποριέλο (66' Μπορίνι). ΣΙΕΝΑ: Μπρκιτς, Βιτιέλο, Πεσόλι, Κοντίνι, Ντελ Γκρόσο (74' Ρόσι), Άντζελο (46' Γκονζάλεζ), Μπολζόνι, Βεργκάσολα, Γκρόσι (63' Τέρτζι), Μπριάντζα, Καλάιο. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ