23:35 15/11/2011 - Πηγή: AEK365

ΠΛΕΙ ΟΦ EURO 2012

ΙΡΛΑΝΔΙΑ- ΕΣΘΟΝΙΑ:
Γήπεδο: Ντάμπλιν Αρίνα
Στο 1-1 έμειναν Ιρλανδία κι Εσθονία, με τα «τριφύλλια» να παίρνουν την πρόκριση μιας και είχαν επικρατήσει με 4-0 στο πρώτο ματς.
Οι Ιρλανδοί μπήκαν πιο δυνατά στο ματς παρότι είχαν κερδίσει με 4-0 στο πρώτο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 32ο λεπτό. Ο Λόντακ απέκρουσε την κεφαλιά του

Ντόιλ αλλά στην επαναφορά ο Γουόρντ έσπρωξε τη μπάλα στην κενή εστία.
Η Εσθονία ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη και έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με τον Βασίλιεφ στο 57ο λεπτό, ωστόσο στη συνέχεια δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω.
ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Γκίβεν, Λέντζερ, Ο'Σέι, Νταν, Γουόρντ, Γουίλαν, Χαντ (59' ΜακΓκίντι), Άντριους, Νταφ (77' Φάχεϊ), Ντόιλ, Κιν (67' Κοξ).
ΕΣΘΟΝΙΑ: Λόντακ, Ραν, Κρουγκλόφ (18' Πούρι), Γιάαγκερ, Λίντπερε (54' Κινγκ), Βουνκ, Βασίλιεφ, Κλάβαν, Τενίστε, Βοσκομποϊνίκοφ (73' Πούριε), Σαάγκ.