23:54 14/3/2014 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 28η αγωνιστική

ΧΕΤΑΦΕ-ΓΡΑΝΑΔΑ: 3-3

ΓΗΠΕΔΟ: Κολίσεουμ Αλφόνσο Πέρεθ

Εξαιρετικό ματς έγινε στη Μαδρίτη όπου Χετάφε και Γρανάδα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 με την "Χέτα" να παραμένει κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μαρικά όμως η Γρανάδα απάντησε στο 11' με τον Ρίκο. Στο 38' ο Λισάνδρο

Λόπες έκανε με κεφαλιά το 2-1 όμως στο 63' η Γρανάδα απάντησε και πάλι αυτή τη φορά με σκόρερ τον Ελ Αράμπι. Έξι λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα καθώς αποβλήθηκε ο Ιτούρα. Η Χετάφε εκμεταλλεύτηκε άμεσα το αριθμητικό πλεονέκτημα καθώς στο 72' έκανε το 3-2 με τον Λαφίτα. Στο 77' όμως ο Ελ Αράμπι σκόραρε εκ νέου και ισοφάρισε σε 3-3.

ΧΕΤΑΦΕ: Κοδίνα, Βαλέρα, Λισάνδρο, Αλέξις, Εσκουδέρο, Χουάν Ροντρίγκεθ, Μοσκέρα, Πέδρο Λεόν (69'Λαφίτα), Ντιέγκο Κάστρο, Κολούνγκα (61'Σαράμπια), Μαρικά.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Νιόμ (56'Φουλκιέρ), Κόεφ, Μουρίγιο, Ανγκούλο, Φατάου, Ιτούρα, Ρίκο, Ρίκι (89'Ντάνι Μπενίτεθ), Περέιρα (46'Μπουονανότε), Ελ Αράμπι.