Χάλκινο η Κοντοχριστοπούλου

17:53 8/10/2012 - Πηγή: AEK365

Η νεαρή πρωταθλήτρια πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, χάνοντας το εισιτήριο για τον τελικό από την Ουγγαρέζα, Βικτώρια Μέστερι (6/15), η οποία ήταν και η νικήτρια του τουρνουά. Μεγάλη διάκριση για την Κοντοχριστοπούλου, που βρέθηκε στο βάθρο των νικητών μεταξύ των 150 αθλητριών που έλαβαν μέρος στους αγώνες σημειώνοντας εννιά συνολικά νίκες.
Στην ίδια διοργάνωση ο Γιάννης Μακρυγιαννάκης ήταν 29ος μεταξύ 198 αθλητών, ο Βασίλης Μπεσίρης ήταν 48ος, ενώ εμπειρίες κέρδισαν οι Παναγιωτόπουλος, Σούλιος,

Χρυσικός, Κίζος, Ρεπάτσης, Κωστάντσης και Παπαγιάννης που συμμετείχαν όλοι ανεξαιρέτως με δικά τους έξοδα.
Στο άλλο τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Γκέντελο, ο Μάριος Γιακουμάτος ήρθε 80ος σε 178 αθλητές, καθώς κρυολόγησε την παραμονή και αγωνίστηκε ασθενής. Στις Νεάνιδες (147 συμ/χές) δύο από τις τρεις αθλήτριες της ΑΕΚ πλασαρίστηκαν στην «64άδα|» (Μαρία - Γεωργία Χούρι/48η, Θεοδώρα Γκουντούρα/55η), ενώ η Μπένου έμεινε χαμηλότερα.