Μπέιλ: Δεν το αξίζαμε

08:21 23/1/2012 - Πηγή: AEK365

Η Τότεναμ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο "Etihad" κατάφερε να ισοφαρίσει έχασε τεράστια ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα και τελικά έχασε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από την Μάντσεστερ Σίτι με 3-2 με τον Γκάρεθ Μπέιλ να υποστηρίζει πως δεν άξιζε στην Τότεναμ αυτή η ήττα.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο Ουαλός μεσοεπιθετικός τόνισε: "Είμαστε συντετριμμένοι. Μπορούμε να πάρουμε κουράγιο από την εμφάνιση, αλλά νιώθουμε πολύ άσχημα για τον τρόπο που χάσαμε το παιχνίδι. Πιστεύω πως

δεν αξίζαμε να χάσουμε. Δείξαμε χαρακτήρα όταν επιστρέψαμε από το 2-0 και πίστευα πως θα έπρεπε να κερδίσουμε. Απλά δεν το πιστεύουμε".

Όσο για την τεράστια ευκαιρία του Ντεφό να κάνει το 3-2 για την Τότεναμ, ο Μπέιλ δήλωσε: "Περίμενα πως η μπάλα θα κατέληγε στα δίχτυα. Στην συνέχεια ο αντίπαλος κέρδισε πέναλτι και πήρε το παιχνίδι και για εμάς αυτό ήταν τεράστιο πλήγμα. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Σε πονάει όταν νομίζεις πως είσαι στην κορυφή. Πιστεύω πως ήμασταν φανταστικοί και θα συνέλθουμε".